Miasto Lubin

Miasto Lubin

Lubin jest związany z przemysłem wydobywczym i przetwórczym miasto lubin rudy miedzi, której najzasobniejsze złoża w Europie są właśnie pod tym miastem. Dzięki czemu Lubin jest znany jako prężnie rozwijająca się stolica polskiej miedzi. Również w lubińskich kopalniach wydobywa się również w sporych ilościach srebro oraz inne metale szlachetne.
Sektor wydobywczy, choć rozbudowany tutaj do ogromnych gabarytow, nie jest jedyną gmina lubin działalnością gospodarczą w tym rejonie. Miasto posiada również lotnisko międzynarodowe dla średnich samolotów.Spore miasto rozwijało się powoli, bez przebudowy ulic i wytyczania centralnych arterii. Około 1860 r. zaprojektowano ul. Odrodzenia (dawniej Dworcowa) i nieznacznie wyprostowano oś ul. l Maja (dawniej Chojnowska). Obie ulice były zabudowane kamieniczkami i czynszowymi.Lubin to także ważne miasto w Polskim sporcie. Ma drużyny piłkarskie (piłka nożna,ręczna,siatkówka) grające w pierwszej klasie rozgrywkowej w Polsce.
la-paz
la-paz2

Primer campeonato

partido1

Kermes

kermes1

Contador de visitas

Lema

Morir antes que esclavos vivir

Localización

La Paz - Bolivia
Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.
+(591)2 444689

¿Quien esta en línea?

Tenemos 180 visitantes y ningun miembro en Línea